top of page
indir.png
IMG20200921100227.jpg

SICAK ATÖLYE HİKAYESİ

Merhaba, ben Tuğçe. Sıcak Atölye'nin kurucusu, tasarımcısı, kargocusu, sosyal medya uzmanı, fotoğrafçısı ve müşteri temsilcisiyim :)  Tabii ki eşim Gökalp’in de çok emeği var bu günlere gelmem de Atölye'yi oluşturana kadar kaç girişim denedik bir bilseniz :) 

Sıcak Atölye'nin kuruluşu ise şöyle oldu; yemek yapmayı ve yemeyi çok seven tam bir aş kadınıyım. Evlendikten sonra İzmir'e yerleştik ve halen daha aktif olarak kullandığım bir yemek blogu oluşturmaya başladım. Evdeki baharat ve bakliyat kavanozları karışmaya başlayınca neden kavanozları etiketlemiyoruz fikri günden güne içimde çığ gibi büyüdü o dönem hep İngilizce olarak hazırlanan etiketler vardı ve ben tabi ki farklı olarak bir şey yapmalıydım. (Aslan burcu olduğumu anlamışsınızdır.)

 

Grafik tasarım eğitimime de güvenerek ilk modelimi hazırladım model.Bitter ❤ Sonra yemek blogumda paylaşmaya başladım. 1 sene boyunca geri dönüş alamasam da sonrasında her şey çok güzel ilerledi ve Ocak 2019 'da yemek blogum Sıcak Tencere'nin devamı olarak Sıcak Atölye'yi kurduk. 

Türkiye'de ilk defa Türkçe baharat kavanoz etiketlerini hazırlayan marka olduk. Sonra siparişler düşündüğümüzden de fazlalaştı ve ben özel sektörü bırakarak tam zamanlı kendi işime yoğunlaştım. İşlerin buraya geleceğini planlamadığımız için evin düzenini alt üst edip, her oda da etiket kesmeye başladım.  Ürün çeşitliliği arttıkça etiketlerle birlikte her yer koli doldu. Artık üzerimize yıkılmasını istemediğimiz için depo-ofis tuttuk ve oradan hizmet vermeye başladım. Sonra marka patentimizi de aldık ve Türkiye'de ilk defa Türkçe baharat etiketlerini hazırlayan marka olduk.

Amacım ev dekorasyonu ve düzeni üzerine akla gelen markalardan biri olmak, sizin desteğinizi asla göz ardı edemem birlikte çok güzel işler başardık ve devam edeceğiz. 

 

Sevgiler,

-Tuğçe ÖZER 

Adsız tasarım.jpg
bottom of page